Polskie Towarzystwo Choroby Parkinsona

i Innych Zaburzeń Ruchowych

Zadanie PTCHPiIZR to wspieranie rozwoju diagnostyki i leczenia zaburzeń ruchowych, szczególnie choroby Parkinsona, oraz promocja wiedzy w tym zakresie.

Wywiady

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bogucki

Terapie infuzyjne w Chorobie Parkinsona. Wkład PTChP i Sekcji Schorzeń Pozamiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego w postęp terapii infuzyjnych w Polsce.

Więcej 

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Friedman

Lewodopa - złoty standard leczenia choroby Parkinsona. Zjawisko dopafobii.

Więcej 

Dr n. med. Mirosław Janowski

Komórki macierzyste kluczem do długowieczności? Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wykorzystania komórek macierzystych.

Więcej 

Dr hab. n. med. Dariusz Koziorowski

Podsumowanie II Konferencji Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych / VI Zjazdu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Plany i pomysły PTChPiiZR na najbliższe lata.

Więcej 

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Wszołek

Postępy genetyki zaburzeń ruchowych. Najważniejsze odkrycia genetyczne ostatnich lat i ich przełożenie na terapię.

Więcej 

Witamy

Lekarz

Witamy na portalu informacyjnym POLSKIEGO TOWARZYSTWA CHOROBY PARKINSONA I INNYCH ZABURZEŃ RUCHOWYCH.Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o bieżącej aktywności Towarzystwa, jego władzach oraz strukturach organizacyjnych. Mamy nadzieję, że korzystanie z portalu umożliwi Państwu aktywne uczestniczenie w życiu PTCHPiIZR.
Redakcja Portalu

Informacje ogólne

Towarzystwo zostało powołane w celu wspierania rozwoju diagnostyki i leczenia chorób układu nerwowego należących do zaburzeń ruchowych, a szczególnie choroby Parkinsona oraz promocji wiedzy w tym zakresie wśród społeczeństwa.

Towarzystwo ma na celu również inicjowanie i wspieranie badań naukowych w dziedzinie chorób mózgu, a w szczególności choroby Parkinsona i innych zaburzeń ruchowych, oraz krajowej i międzynarodowej wymiany naukowej w tym zakresie.

Dowiedz się więcej