Polskie Towarzystwo Choroby Parkinsona

i Innych Zaburzeń Ruchowych

Zadanie PTCHPiIZR to wspieranie rozwoju diagnostyki i leczenia zaburzeń ruchowych, szczególnie choroby Parkinsona, oraz promocja wiedzy w tym zakresie.

Aktualności

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie cyklu edukacyjnego pt. "Repetytorium z neurologii 2018", który w poprzednich latach cieszył się dużym zainteresowaniem.

więcejRepetytorium z neurologii 2018 — cykl 

Tuż przed Światowym Dniem Chorych na Chorobę Parkinsona — 7 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona podsumowaniu współczesnej wiedzy na temat etiopatogenezy, diagnostyki i leczenia choroby Parkinsona — "Dwieście lat choroby Parkinsona". Rocznica opublikowania "An Essay on the Shaking Palsy". Zachęcamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

więcejKonferencja Naukowo-Szkoleniowa "Dwieście lat choroby Parkinsona" 

Wybitny autorytet w zakresie badań genetycznych nad przypadkami rodzinnego występowania choroby Parkinsona, profesor Zbigniew Wszołek z Mayo Clinic w USA, został 5 listopada 2015 wyróżniony tytułem doktora honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Relacja z tego wydarzenia jest dostępna na stronie www.youtube.com

więcejTytuł Doctor honoris causa dla prof. Zbigniewa Wszołka 

W dniach 8-10 października w Warszawie odbyła się II Konferencja Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i innych Zaburzeń Ruchowych oraz VI Zjazd Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

     

Zapraszamy do obejrzenia wykładów, które zostały wygłoszone podczas tego Zjazdu - zobacz

więcejWykłady z II Konferencji Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i innych Zaburzeń Ruchowych już dostępne! 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi rekomendacjami PTChPiIZR dotyczącymi leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona, opublikowanymi niedawno w „Polskim Przeglądzie Neurologicznym”.

więcejLeczenia zaawansowanej choroby Parkinsona 

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w najważniejszym w 2015 roku wydarzeniu w Polsce skierowanym do neurologów zajmujących się zaburzeniami ruchowymi. W programie sesje plenarne, satelitarne i warsztaty.

więcejII Konferencja Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych 

Witamy

Lekarz

Witamy na portalu informacyjnym POLSKIEGO TOWARZYSTWA CHOROBY PARKINSONA I INNYCH ZABURZEŃ RUCHOWYCH.Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o bieżącej aktywności Towarzystwa, jego władzach oraz strukturach organizacyjnych. Mamy nadzieję, że korzystanie z portalu umożliwi Państwu aktywne uczestniczenie w życiu PTCHPiIZR.
Redakcja Portalu

Informacje ogólne

Towarzystwo zostało powołane w celu wspierania rozwoju diagnostyki i leczenia chorób układu nerwowego należących do zaburzeń ruchowych, a szczególnie choroby Parkinsona oraz promocji wiedzy w tym zakresie wśród społeczeństwa.

Towarzystwo ma na celu również inicjowanie i wspieranie badań naukowych w dziedzinie chorób mózgu, a w szczególności choroby Parkinsona i innych zaburzeń ruchowych, oraz krajowej i międzynarodowej wymiany naukowej w tym zakresie.

Dowiedz się więcej